Σε δεύτερο γύρο εκλογών την επόμενη Κυριακή (15/10) προχωρά ο Δήμος Καβάλας, με τον Θόδωρο Μουριάδη και τον Μάκη Παπαδόπουλο να δίνουν την τελική «μάχη».

 

Τρίτος σε σειρά ο Χαράλαμπος Χρυσανίδης, επικεφαλής του συνδυασμού «Έργο Τώρα» με 15,56%.

 

Τέταρτος ο Γιάννης Εριφυλλίδης, επικεφαλής του συνδυασμού «Καβάλα Μπροστά» με 14,36%.

 

Στους σταυρούς προτίμησης και στο συνδυασμό του κ. Εριφυλλίδη, προηγούνται οι Κελαϊδάκης Εμμανουήλ, Αλμυρός Θεοφάνης, Χωματά Ζωή και Παναγιωτίδου Αθηνά.

 

Στο 87,85% της ενσωμάτωσης οι σταυροί είναι οι εξής:

 

ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ

 

Εριφυλλίδης Ιωάννης

Η ΚΑΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ

14,36

3.452

 

Κελαϊδάκης Εμμανουήλ του Αργυρίου 293

Αλμυρός Θεοφάνης του Γεωργίου 257

Χωματά Ζωή του Χρήστου 232

Παναγιωτίδου Αθηνά του Ιωάννη 224

Καμπερίδης Φώτιος του Χαράλαμπου 218

Ιορδανίδης Λέοντιος του Παναγιώτη 217

Παπαναστασίου Ευγενία του Αναστασίου 209

Καμπουρίδου Μαρία ’ννα (Μαριάννα) του Παναγιώτη 198

Γκίκας Ιωάννης του Νικολάου 183

Βορίδης Γεώργιος του Χαράλαμπου 180

Λασκαρίδης Παντελής του ’γγελου 176

Αβραμίδου Δέσποινα του Μαΐου 172

Γερακίνης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 168

Σαρρίδου Νεκταρία του Γεωργίου 161

Ζουμπουλίδου Ελένη του Γεωργίου 160

Μαδεμτζίδης Αντώνιος του Γεωργίου 157

Σοφιανού Παρασκευή (Βιβή) του Ανδρέα 155

Κουμουσίδης Πολυχρόνης του Αριστείδη 152

Ιωαννίδης Ραφαήλ του Ευστρατίου 149

Ακοκαλίδη Αναστασία (Σίσσυ) του Σωτηρίου 149

Γκαγκούδη Αθηνά του Ιωάννη 143

Σωτηρέλης Νικόλαος του Παντελάκη 143

Σκορδάς Μάρκος του Σταύρου 133

Ζουμπουλίδης Βασίλειος του Νικολάου 127

Καρατζιώτης Γεώργιος του Ιωάννη 126

Μουρουζίδου Σοφία του Αναστασίου 123

Μπάκα Κζίστοφ Ντάριους (Κρίστοφερ) του Γιούζεφ 119

Ασημένιος Βασίλειος του Σταματίου 116

Λεμονίδου Παυλίνα του Εμμανουήλ 111

Κωσταρέλλη Χρυσούλα του Στεφάνου 110

Κοσμίδης Αλέξανδρος του Πέτρου 110

Στεφανίδου Θεοπίστη (Πίτσα) του Κωνσταντίνου 96

Καλαμούκη Δέσποινα του Στυλιανού 95

Λοστορίδης Ιώαννης του Ιορδάνη 91

Τιτόπουλος Κωνσταντίνος του Γεωργίου 88

Μορένος Νικόλαος του Γεωργίου 83

Μιχονίδης Θωμάς του Δημητρίου 76

Μπουφινάς Κωνσταντίνος του Αναστασίου 75

Καλπακίδης Χαράλαμπος του Μιχαήλ 75

Χατζημαλλής Δημήτριος του Αθανασίου 73

Λαδάς ’γγελος του Νικολάου 72

Σταγγίδης Διαμαντής του Βασιλείου 71

Καραβίδα Γεσθημανή (Γεύση) του Αποστόλου 69

Κέφαλος Θωμάς του Δημητρίου 66

Μαυρογιάννης Γεώργιος του Ιωάννη 62

Νεγρεπόντης Νικόλαος του Δημητρίου 62

Κοκκινάκη Ελένη του Βασιλείου 61

Μαργιώτης Αθανάσιος του Δημητρίου 59

Χατζηδημητράκη Βασιλική του Ελευθερίου 58

Μπουρλή Μαρία του Παναγιώτη 54

Σπετσιώτης Δημήτριος του Νικολάου 53

Παπαβαρύτης Ζαφείριος του Σωτηρίου 50

Κατζάνη Περεσινίδη Χρυσάνθη (Χρύσα) του Σταύρου 48

Φραγκάκης Κωνσταντίνος Ελευθέριος (Κωστής) του Εμμανουήλ 48

Τάρης Αθανάσιος (Σάκης) του Νικολάου 46

Κοντός Δημήτριος του Μόσχου 36

Κορόσογλου Κυριάκος του Ιωάννη 32

Καρφόπουλος Γαβριήλ του Νικολάου 28

Χατζοπούλου Αικατερίνη του Δημητρίου 27

 

Δημοτική ενότητα Φιλίππων

 

Παπαδόπουλος Αναστάσιος (Τάσος) του Σάββα 101

Καντζάλης Ευθύμιος (Μάκης) του Σπύρου 57

Ψυρούκη Ουρανία (Ράνια) του Νικολάου 51

Δελησταμάτης Δημήτριος του Ιωάννη 36

Σερεμέτης Κλεάνθης του Ιωακείμ 32

Γρηγοριάδης Νικόλαος του Γεωργίου 22