Σε μία ακόμη σημαντική διοργάνωση ο Α.Σ. Ταεκβοντο Καβάλας είχε σπουδαίες επιτυχίες, κατακτώντας έξι μετάλλια.

Άλλη μια συμμετοχή του Α.Σ Ταεκβοντο Καβάλας, η προ τελευταία για το 2022 ήταν το Πανελλήνιο Κύπελλο ''Σταμάτης Κάσσης'' που διεξήχθη στον Πολύγυρο Χαλκιδικής στις 19-20 Νοεμβρίου 2022 . Ο σύλλογος μας συμμετείχε με 9 αθλητές οι οποίοι 6 κατέκτησαν μετάλλια. Στο πανελλήνιο κύπελλο συμμετείχαν 650 αθλητές από όλη τη χώρα.

Βουζίκης Κωνσταντίνος, Χάλκινο μετάλλιο

Οι αθλητές Κωνσταντίδης Σάββας (πέμπτη θέση), Ευμορφοπούλου Αθανασία (πέμπτη θέση) και Λαζάρου Μαρία αγωνίστηκαν δυνατά και κέρδισαν εμπειρίες που θα τους βοηθήσουν σε επόμενους αγώνες.

Δεδομένη την πολύμηνη αποχή των αθλητών μας από διοργανώσεις επιπέδου, Θα θέλαμε να  δώσουμε θερμά συγχαρητήρια σε όλους για την αγωνιστική τους παρουσία και την υψηλή απόδοση η οποία συνοδεύτηκε από ανάλογα μετάλλια. Συνεχίζουμε  αγωνιστικά κοιτάζοντας μπροστά. Επόμενη στάση 3ο προκριματικό πρωτάθλημα της Ε.Τ.Α.Β.Ε.