Το μεσημέρι της Κυριακής (28/04), διεξήχθη το μπαράζ ανόδου της Β’ ΕΠΣ Καβάλας, ανάμεσα στους δύο δεύτερους των δύο ομίλων της κατηγορίας.

Στο γήπεδο του Χαλκερού το Παγγαίο νίκησε με 2-1 τον Άρη Πρίνου, και προβιβάστηκε στην Α’ ΕΠΣ Καβάλας.

Το παιχνίδι ήταν το ματς της χρονιάς και για τις δύο ομάδες. Ο Πρίνος είχε καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, όμως το Παγγαίο που επίσης είχε τις στιγμές του, κατάφερε να προηγηθεί μετά από κόρνερ του Νίκου Κεχαγιά στο 26', με την μπάλα να περνάει από πολλά σώματα και να καταλήγει στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος ο Άγγος έκανε το 2-0 στο 71' για το Παγγαίο, με τον Πρίνο να μειώνει σε 2-1 στο 78' με τον Μπούικου, χωρίς όμως να βρίσκει άλλο γκολ για την ισοφάριση. Ο Πρίνος διαμαρτύρεται πως δεν του δόθηκε πέναλτι στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Η ομάδα του Παγγαίου ζει ιστορικές στιγμές καθώς επιστρέφει στην Α’ ΕΠΣ Καβάλας.