Μία αναμέτρηση για την Α’ φάση του Κυπέλλου Καβάλας, διεξήχθη την Κυριακή (29/10).

Ο Βρασίδας Νέας Περάμου νίκησε με 3-1 τον Ατρόμητο Ακροβουνίου στην παράταση, μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας. Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 80’ με τον Παναγιωτόπουλο, όμως ο Βρασίδας με πέναλτι στο 89’ από τον Καρατζόγλου έκανε το 1-1. Στο 102ο λεπτό στην παράταση έγινε το 2-1 και στο 119ο το τελικό 3-1 για την ομάδα της Νέας Περάμου. Ο Ατρόμητος έχει παράπονα για τη φάση του 1-1, καθώς οι άνθρωποι της ομάδας τονίζουν πως πριν το πέναλτι υπάρχει καθαρό επιθετικό φάουλ.

Στη Β’ φάση έχουν προκριθεί από προηγούμενους αγώνες και οι Ηρακλής Καβάλας, Ατρόμητος Χαλκερού, Μ.Α. Φιλίππων, Παγγαίο, Ασπίδα Πολυστύλου, Βύρωνας Καβάλας, Ορφέας Ελευθερούπολης, Δόξα Αμυγδαλεώνα, Αναγέννηση Λιμεναρίων, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και Μακεδονικός Αγιάσματος.