Το σαββατοκύριακο (28-29/01) συνεχίστηκε η δράση στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣ Καβάλας.

1ος όμιλος

Στον 1ο όμιλο διεξήχθη η 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Την Κυριακή ο Άρης Ζυγού υποδέχθηκε την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδος. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0 με γκολ του Σιούπα που είναι μία νέα προσθήκη της ομάδας.

Ο Κεραυνός Κρηνίδων νίκησε με 3-1 τον Μ.Α. Φιλίππων. Το 1-0 το έκανε ο Σαουλίδης στο 7’, το 2-0 ο Κυριακίδης στο 49’, με τους Φιλίππους να μειώνουν σε 2-1 με τον Σαββόπουλο στο 60’. Το τελικό 3-1 έκανε ο Κυριακίδης και πάλι στο 65’.

Ο ΑΣ Παγγαίο υποδέχθηκε το Μακεδονικό Αμισιανών και νίκησε με 4-0. Τα γκολ οι Βανδουλίδης, Δούρτμες (δύο τέρματα) και Μπαλίου.

Το Σάββατο η Δόξα Αμυγδαλεώνα νίκησε εκτός έδρας με 1-2 την ΑΕ Πιερέων. Τα γκολ των νικητών οι Ζώης Αβραμίδης και Βάιος Παπάζογλου.

Η Ασπίδα Πολυστύλου επικράτησε με 4-2 με ανατροπή επί του Ορφέα Ελευθερούπολης Β’. Ο Ορφέας Β’ προηγήθηκε με 0-2 με γκολ των Χριστοδουλίδη στο 2’ και Μεσσήνη στο 41’, όμως οι γηπεδούχοι γύρισαν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Αντώνης Πουλής με πέναλτι έκανε το 1-2 στο 59’, ενώ πέτυχε άλλα δύο γκολ στο 68’ με κεφαλιά και στο 74’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο Πρόδρομος Δημητριάδης “έγραψε” το τελικό 4-2 στις καθυστερήσεις, με τον Ορφέα Β’ να αγωνίζεται με δέκα παίκτες από το 71’ μετά την αποβολή του Τηλικίδη. Εκτός από τον Πουλή που πέτυχε ένα εντυπωσιακό χατ τρικ, εξαιρετικοί για την ομάδα της Ασπίδας ήταν και ο Δημητριάδης αλλά και ο Γιώργος Αποστολακάκης.

2ος όμιλος

Στον 2ο όμιλο δεν είχαμε κανονική αγωνιστική, αλλά είχαν οριστεί να διεξαχθούν δύο αναβληθέντες αγώνες.

Το Θεαγένης - Ναζιανζός Νέας Καρβάλης αναβλήθηκε ξανά.

Ο Άρης Πρίνου υποδέχθηκε τον Μακεδονικό Αγιάσματος, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο με 2-2.  Ο Μαυρίδης άνοιξε το σκορ για τον Πρίνο στο πρώτο πεντάλεπτο, όμως ο Νικολόπουλος ισοφάρισε σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηλιάδης έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, αλλά ξανά ο Νικολόπουλος με εντυπωσιακό σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής “έγραψε” το τελικό 2-2.