Την πρώτη θέση στην κατηγορία αντρών του πανελληνίου πρωταθλήματος στο τραμπολίνο κατέκτησε ο Νικόλαος Σαββίδης για τον Γυμναστικό Όμιλο Καβάλας.

Πιο, συγκεκριμένα, το 3ήμερο 6-8 Μαΐου στον Μαραθώνα πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τραμπολίνο  Α΄-Β΄- Γ΄ κατηγοριών.

Παρών για ακόμα μια φορά ο Γυμναστικός Όμιλος Καβάλας, όπου πρωταγωνίστησε στη δυσκολότερη κατηγορία των αγώνων και κατέκτησε τη πρώτη θέση στην κατηγορία αντρών με τον επίλεκτο αθλητή του συλλόγου, τον Νικόλαο Σαββίδη να πραγματοποιεί μια εξαιρετική εμφάνιση.

Ο αγώνας ήταν ένα καλό τεστ ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου και Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος  που θα πραγματοποιηθεί στο Rimini της Ιταλίας 25 Μαΐου με 5 Ιουνίου.

Στον αγώνα συμμετείχε ακόμα στην κατηγορία κορασίδων η αθλήτρια μας, Πυργιλή Μιχαέλα η οποία κατέκτησε την 8η θέση στο τραμπολίνο και 5η στο διπλό μίνι Τραμπολίνο.