Την ήττα με 6-0 γνώρισε η Καβάλα από την Ξάνθη στο «Ανθή Καραγιάννη» την Τετάρτη (24/11) για την εμβόλιμη 4ηαγωνιστική της Super League 2.

Παρά τη νέα, βαριά ήττα της ομάδας οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο χειροκρότησαν την προσπάθεια των αθλητών.

Ο ΑΟΚ ξεκίνησε την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές καθώς ο Ταχματζίδης -λόγω προσωπικού προβλήματος- πέρασε στον αγωνιστικό χώρο για πρώτη φορά στο 20ο λεπτό. Όπως αναφέρουν κάποιες ιστοσελίδες έκανε τηλεκπαίδευση στα αποδυτήρια επειδή είναι φοιτητής. Όταν τελείωσε μπήκε στο ματς στο 15ο λεπτό του αγώνα..

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-5. Στην επανάληψη η Ξάνθη έφτασε στο 0-6.

Σκόρερ: 2′ και 6’ Δημητριάδης, 14′ Ιμπραΐμι, 24′ Γκινσάρι, 31′ Φαζός, 69′ Πλατέλλας.

Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Θαλασσινός, Γιαννακός, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Κλεπουσνιώτης, Δραγανίδης, Μπουτζατζάς, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Ταχτατζίδης.

Ξάνθη (Κεχαγιάς): Ίτσο, Θυμιάνης, Παπάζογλου, Κρητικός, Δεληγιαννίδης, Φαζός, Ουνγιαλίδης, Γκινσάρι, Ιμπραΐμι, Μονρόουζ, Δημητριάδης.