Ολοκληρώθηκαν την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου, μετά τις πολυήμερες διεργασίες στις οργανώσεις και στα όργανα του κόμματος στο νομό Καβάλας, οι διαδικασίες για την ανάδειξη νέων κομματικών οργάνων. 

 

Από τις εσωκομματικές διαδικασίες προέκυψαν τα νέα συντονιστικά των οργανώσεων μελών και οι συντονιστές τους, τα μέλη της νέας Νομαρχιακής Επιτροπής Καβάλας του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία καθώς και ο νέος Συντονιστής και το νέο Συντονιστικό Όργανο. 

 

Συγκεκριμένα, από τις διαδικασίες αναδείχθηκαν:

 

Για τη Νομαρχιακή Επιτροπή:

(ονοματεπώνυμο και Οργάνωση Μελών) 

1. Αγγέλη Παρασκευή, ΟΜ Θάσου 

2. Αλεξιάδου Ιορδάνα (Ζάνα), ΟΜ Φιλίππων 

3. Αναγνώστου Ολυμπία, ΟΜ Νέστου 

4. Βαμβακά Οικονόμου Ζαχαρούλα, ΟΜ Θάσου 

5. Βασιλειάδου Ιωάννα, ΟΜ Ανατολικής Καβάλας

6. Ιωσηφίδης Γρηγόρης, ΟΜ Παγγαίου 

7. Λημναίου Παρθένα (Νόπη), ΟΜ Δυτικής Καβάλας

8. Μιρλή Αναστασία, ΟΜ Νέστου 

9. Μιχαηλάκης Παύλος, ΟΜ Παγγαίου 

10. Μοδούρας Παναγιώτης, ΟΜ Ανατολικής Καβάλας

11. Μορφίδης Κώστας, ΟΜ Ανατολικής Καβάλας

12. Μπόνος Θεόδωρος, ΟΜ Παγγαίου 

13. Παναγιωτίδου Αθηνά, ΟΜ Ανατολικής Καβάλας

14. Παπαδόπουλος Θεόδωρος, ΟΜ Φιλίππων

15. Σμυρλόγλου Κωνσταντίνος, ΟΜ Νέστου

16. Σωτηριάδης Σωτήρης, ΟΜ Ανατολικής Καβάλας

17. Τσιμπίδης Βασίλης, ΟΜ Δυτικής Καβάλας

18. Τσουμπάκης Νίκος, ΟΜ Δυτικής Καβάλας 

19. Φελούκης Δημήτρης, ΟΜ Θάσου 

20. Χατζηκωνσταντίνου Γιάννης, ΟΜ Δυτικής Καβάλας

21. Χωματά Ζωή, ΟΜ Δυτικής Καβάλας

 

Για το Συντονιστικό Όργανο της Νομ. Επιτροπής:

Συντονιστής: Κώστας Μορφίδης

Αναπληρωτής Συντονιστής: Σωτήρης Σωτηριάδης

Μέλη Συντονιστικού Οργάνου: Ζάνα Αλεξιάδου, Νόπη Λημναίου, Ολυμπία Αναγνώστου

 

 

Για την Ο.Μ Ανατολικής Καβάλας:

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ: Μοδούρας Παναγιώτης

ΤΑΜΙΑΣ: ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

ΜΕΛΗ: Δαρλαγιαννης Νικόλαος, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΛΑΔΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΕΥΤΕΡΠΗ-ΣΤΕΛΛΑ, ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΗ: ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΟΥ ΤΑΝΙΑ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ

 

Για την Ο.Μ Δυτικής Καβάλας:

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ: Μαδεμλή Φωτεινή

ΑΝΑΠΛ. ΣΥΝΤΟΝ.: ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΕΛΗ: ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ, ΜΟΡΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ, ΣΓΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ, Τσιμπίδης Βασίλειος, ΧΩΜΑΤΑ ΖΩΗ. 

ΑΝΑΠΛ.ΜΕΛΗ: ΔΑΜΑΣΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΧΙΝΤΖΙΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

 

Για την Ο.Μ Θάσου:

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ: ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΑΝ.ΣΥΝ/ΣΤΗΣ: ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Παπακωνσταντίνου Δημήτριος

ΤΑΜΙΑΣ: ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

ΜΕΛΗ: Κουτλης Δημητρης, ΚΥΡΙΑΚΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΛΑΜΠΙΡΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ, Φελουκης Δημητρης, ΧΑΛΚΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ: ΔΑΝΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

 

Για την Ο.Μ Παγγαίου:

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ: ΛΥΜΠΕΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΝΑΠΛ. ΣΥΝΤΟΝ.: Τσαβδαρίδης Ανέστης

ΤΑΜΙΑΣ: ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΜΕΛΗ: Λαμπρινος Δημήτριος, ΜΠΟΣΜΠΟΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΠΡΟΒΑΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΗ: Κυτταρίδου Κυριακή, ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

Για την Ο.Μ Νέστου:

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ: Μιρλή Αναστασία

ΑΝΑΠΛ. ΣΥΝΤΟΝ.: ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Σμυρλόγλου Κωνσταντίνος

ΤΑΜΙΑΣ: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ

ΜΕΛΗ: ΚΑΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΜΥΤΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ, ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΗ: Μπακέας Κωνσταντίνος, Πετρουδης Νικόλαος

 

Για την Ο.Μ Φιλίππων:

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ: ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ ΙΟΡΔΑΝΑ

ΑΝΑΠΛ. ΣΥΝΤΟΝ.: ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΤΑΜΙΑΣ: Κελίδης Ιωάννης

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ: ΤΣΑΝΟΥΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ