τζούντο

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο ΑμεΑ, έγινε την Κυριακή (21/04), στο πανεπιστημιακό γυμναστήριο των Ιωαννίνων, με την παρουσία του Θάσιου πρωταθλητή, Πολυζώη Ρήγα, ο οποίος αγωνίστηκε με τα «χρώματα» του Παναθηναϊκού.

Με τον σύλλογο του Παναθηναϊκού θα αγωνίζεται από εδώ και πέρα ο Θάσιος αθλητής τζούντο και στίβου ΑμεΑ, Πολυζώης Ρήγας.

Ο Θάσιος τζουντόκα Πολυζώης Ρήγας, κατέλαβε την 7η θέση με την Εθνική Ελλάδος, στο 3o Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κωφών, που διεξάγεται στη Σόφια της Βουλγαρίας.

O Θάσιος τζουντόκα Πολυζώης Ρήγας, εκπροσωπώντας τον Πύρρο Ιωαννίνων, κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των 90 κιλών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξήχθη το Σάββατο (22/04) στη Λάρισα.

Ο Πολυζώης Ρήγας κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου που διοργανώθηκε στη Θεσσαλονίκη το Σαββατοκύριακο.