Η 20η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Καβάλας άρχισε το Σάββατο (18/03).

Ο Ορφέας Ελευθερούπολης νίκησε εκτός έδρας με 0-1 τον Κεραυνό Ελευθερών. Το γκολ της νίκης για τον Ορφέα το πέτυχε ο Κυγάης στο 80’.

Ο Άρης Πηγών νίκησε με το εντυπωσιακό 7-1 τον Βρασίδα Νέας Περάμου. Το σκορ μάλιστα στο παιχνίδι ήταν στο 3-0 μόλις στο 6ο λεπτό, και στο 6-0 στο 29ο λεπτό. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Παντελίδης (τρία τέρματα), Αθανασάκης (δύο τέρματα) και Δουμάνης (δύο τέρματα). Ο Ζωγράφος Κωνσταντάρας μείωσε προσωρινά σε 6-1 για τον Βρασίδα.

Ο Αετός Οφρυνίου επικράτησε επί της ΑΕΚ Καβάλας με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Παλληκαράς στο 80’ και Λαπούσι στο 85’.

Ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου. Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 2-3 με γκολ από τους Τζιβανόπουλο (δύο τέρματα) και Μπαντάνη.

Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος νίκησε με 3-2 τον Ατρόμητο Χαλκερού. Το Βυζάντιο προηγήθηκε, το Χαλκερό γύρισε το παιχνίδι σε 1-2, αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν νέα ανατροπή και το 3-2. Το πρώτο γκολ για τους νικητές το πέτυχε ο Κουτσογιαννάκης στο 15’, το δεύτερο τέρμα ήταν αυτογκόλ, ενώ το τρίτο και νικητήριο μπήκε στο 95’ με πέναλτι του Κεσαπίδη. Το Χαλκερό σκόραρε με τον Σιώτα.