Εντός έδρας ήττα με 1-4 γνώρισε ο Βύρωνας Καβάλας από τον Αετό Οφρυνίου για την 24ηςαγωνιστικής, ωστόσο παραμένει πρώτος έχοντας εξασφαλίσει το πρωτάθλημα στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Καβάλας. 

 

Ήττα και για τη Δόξα Θεολόγου στην Ελευθερούπολη από τον Ορφέα με 4-2

 

Στον πρώτο όμιλο της Β’ κατηγορίας ο Άγιος Ανδρέας παραμένει στην κορυφή.

 

Στον δεύτερο όμιλο ο Απόλλωνας Χρυσοχωρίου στέφθηκε πρωταθλητής. Στην δεύτερη θέση η Ποταμιά.  

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

 

Αποτελέσματα 

 

Ορφέας Ελευθερούπολης-Δόξα Θεολόγου 4-2

 

Βύρωνας Καβάλας-Αετός Οφρυνίου 1-4

 

Βρασίδας Ν. Περάμου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 3-0

 

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Κεραυνός Ελεύθερων 0-2

 

Άρης Πηγών-Άρης Πρίνου 0-0

 

Ένωση Παγγαιϊκου Δρυάδας-Άρης Ζυγού 1-1

 

Ρεπό είχε η Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Βαθμολογία 

 

1) Βύρωνας Καβάλας 56 

 

2) Ορφέας Ελευθερούπολης 48 

 

3) Αναγέννηση Λιμεναρίων 40 

 

4) Αετός Οφρυνίου 32

 

5) Άρης Πηγών 32 

 

6) Βρασίδας Ν. Περάμου 31

 

7) Δόξα Θεολόγου 28 

 

8) Κεραυνός Ελευθερών 28 

 

9) Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 26 

 

10) Δόξα Αμυγδαλεώνα 16 

 

11) Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 16 

 

12) Άρης Πρίνου 16 

 

13) Άρης Ζυγού 12. 

 

Επόμενη αγωνιστική

 

Ελευθερές – Αετός Οφρυνίου

 

Ζυγός – Βύρων

 

Πρίνος – Λιμενάρια

 

Αμυγδαλεώνας – ‘Ένωση Παγγαιϊκου Δρυάδας

 

Ορφέας Ελ. – Πηγές

 

Θεολόγους – Ν. Πέραμος. 

 

Ρεπό έχει το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος. 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

 

Πρώτος όμιλος

 

Αποτελέσματα 

 

Ακροβούνι – Κρηνίδες 2-2

 

Ηρακλής Καβάλας – Φίλιπποι 1-1

 

Άγιος Λουκάς – ΑΕ Καβάλας 0-2

 

Αμισιανά – Καβάλα 2004 1-0

 

Αγ. Ανδρέας – Πολύστυλο 3-1

 

Παγγαίο – Ελπίδες 3-1. 

 

Βαθμολογία 

 

1) Αγ. Ανδρέας 55

 

2) ΑΕ Καβάλας 51

 

3) Ακροβούνι 45

 

4) Κρηνίδες 36

 

5) Παγγαίο 35

 

6) Φίλιπποι 28

 

7) Ηρακλής Καβ. 25

 

8) Αμισιανά 20

 

9) Πολύστυλο 14

 

10) Καβάλα 2004 11

 

11) Αγ. Λουκάς 11

 

12) Ελπίδες 7.

 

Επόμενη αγωνιστική

 

Κρηνίδες – Άγιος Λουκάς

 

Πολύστυλο – Παγγαίο

 

Φίλιπποι – Ακροβούνι

 

Ελπίδες – ΑΕ Καβάλας

 

Καβάλα 2004 – Αγ. Ανδρέας

 

Ηρακλής Καβ. – Αμισιανά. 

 

Δεύτερος όμιλος 

 

Αποτελέσματα 

 

Θεαγένης Θάσου– Καλλιράχη 1-1

 

Νέα Καρβάλη – Χρυσοχώρι 1-4

 

Ποταμιά – ΠΑΟ Καβάλας 5-0

 

Ξεριάς – Χαλκερό 0-3

 

Παναγία – Αγίασμα 0-4.

 

Βαθμολογία

 

1) Χρυσοχώρι 42

 

2) Ποταμιά 40

 

3) Χαλκερό 36

 

4) Αγίασμα 36

 

5) ΠΑΟ Καβάλας 22

 

6) Καλλιράχη 19

 

7) Ξεριάς 18

 

8) Θεαγένης 15

 

9) Ν. Καρβάλη 12

 

10) Παναγία 8.