Η 9η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Καβάλας, διεξήχθη την Κυριακή (17/12).

1ος όμιλος

Ο Μέγας Αλέξανδρος Φιλίππων αναδείχθηκε ισόπαλος με 0-0 με τον Άρη Ζυγού. Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου έχασαν πέναλτι οι Φίλιπποι, με τον Κώστα Χαδόλια του Άρη να αποκρούει το πέναλτι. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς μετά τις βροχοπτώσεις των προηγούμενων ημερών. Ο Άρης Ζυγού ευχαριστεί τη διοίκηση των Φιλίππων για τη φιλοξενία.

Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος νίκησε στο μεγάλο ντέρμπι με 1-2 το Παγγαίο και παραμένει πρώτο, αυξάνοντας μάλιστα και τη διαφορά του. Ο Σταύρος Ηλιάδης έβαλε μπροστά το Βυζάντιο. Το Παγγαίο ισοφάρισε με τον Πετρόπουλο, όμως ο Γιώργος Ματσάγκος σκόραρε στο 90+2 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Αναβλήθηκαν τα παιχνίδια ΑΕ Πιερέων-Κεραυνός Ελευθερών και Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδος-Μακεδονικός Αμισιανών.

Ο Κεραυνός Κρηνίδων είχε νικήσει με 1-2 την Ασπίδα Πολυστύλου στις 10/12.

9η αγωνιστική - Αποτελέσματα

Μ.Α. Φιλίππων - Άρης Ζυγού  0-0

ΑΣ Παγγαίο - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος  1-2

ΑΕ Πιερέων - Κεραυνός Ελευθερών  (αναβλήθηκε)

Ένωση Παγγ. Δρυάδος - Μακεδονικός Αμισιανών  (αναβλήθηκε)

Ασπίς Πολυστύλου - Κεραυνός Κρηνίδων 1-2 (10/12)

2ος Όμιλος

Ο Ηρακλής Καβάλας νίκησε με 1-2 τον Νέστο Χρυσούπολης Β’. Για τον Ηρακλή σκόραρε δύο φορές Χρυσαλίδης.

Ο Ατρόμητος Χαλκερού νίκησε με 2-4 την Καβάλα 2004. Για τους νικητές πέτυχε δύο γκολ ο Σγαρδέλης και δύο ο Μαλαμίδης.

Ο Ναζιανζός Νέας Καρβάλης νίκησε με ανατροπή με 2-1 τον ΠΑΟΚ Καβάλας. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε αλλά ο Ναζιανζός με γκολ του Μποντίνι στο 86’ και του Γιατζίδη στο 89’ πήρε τη νίκη.

Ο Άρης Πρίνου νίκησε με 4-1 τον Πανιώνιο Ξεριά. Δύο γκολ ο Μπούικου και δύο ο Μαυρίδης για τον Πρίνο.

Ο ΑΟ Ποταμιάς είχε νικήσει με 3-1 τον Κεραυνό Καλλιράχης στις 10/12.

Νέστος Χρυσούπολης Β’ - Ηρακλής Καβάλας  1-2

Καβάλα 2004 - Ατρόμητος Χαλκερού  2-4

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης - ΠΑΟΚ Καβάλας  2-1

Άρης Πρίνου - Πανιώνιος Ξεριά  4-1

ΑΟ Ποταμιάς - Κεραυνός Καλλιράχης 3-1 (10/12)