Η αγωνιστική δράση συνεχίστηκε την Κυριακή (22/01) στη Β’ ΕΠΣ Καβάλας με μόλις τρία παιχνίδια.

1ος όμιλος

Στον πρώτο όμιλο δεν είχαμε κανονική αγωνιστική αλλά διεξήχθησαν αναβληθέντα παιχνίδια. Στο Ζυγός ο Άρης Ζυγού αντιμετώπισε τον Κεραυνό Κρηνίδων. Το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο με 1-1. Το σκορ άνοιξε ο Γεωργιάδης με πέναλτι στο 80’ όμως ο Άρης ισοφάρισε σε 1-1 με τον Χατζηγεωργίου στο 90’. Οι Κρηνίδες έχασαν πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο με τον Σαουλίδη αλλά και άλλες καλές ευκαιρίες.

Η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδος νίκησε με 2-1 τον Ορφέα Ελευθερούπολης Β'. Τα δύο γκολ των νικητών τα πέτυχε ο Μάριος Τσέχου.

2ος όμιλος

Στον δεύτερο όμιλο αν και είχαμε κανονική αγωνιστική, διεξήχθη μόλις μία αναμέτρηση, καθώς δύο παιχνίδια αναβλήθηκαν λόγω καιρού, ενώ άλλες δύο αναμετρήσεις είχαν νικητή με 3-0 άνευ αγώνα, καθώς ΠΑΟΚ Καβάλας και Αίαντας Παναγίας δεν αγωνίζονται στο πρωτάθλημα.

Στη μία αναμέτρηση που διεξήχθη ο Κεραυνός Καλλιράχης νίκησε με 4-2 την Καβάλα 2004. Η Καλλιράχη προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 2-0 όμως η Καβάλα 2004 ισοφάρισε σε 2-2 με γκολ από τους Λευτέρη Νικηφορίδη και Ιωάννη Ζιώγα. Ο Κεραυνός βρήκε άλλα δύο γκολ και επικράτησε τελικά με 4-2. Τα τέσσερα γκολ των νικητών τα πέτυχαν οι Μαρίνος Σινάνι (δύο τέρματα), Νίκος Αβντίου και Διονύσης Αβντίου.