Η 12η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Καβάλας άρχισε το Σάββατο (21/01) με τέσσερις αναμετρήσεις.

Ο Απόλλων Χρυσοχωρίου νίκησε με 2-1 τον Κεραυνό Ελευθερών. Τα γκολ για τους νικητές οι Δόντσος με πέναλτι και Σαρηγιαννίδης. Ο Κεραυνός μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Χάρη Ανωτίδη.

Ο Αετός Οφρυνίου επικράτησε με 2-1 επί του ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα. Το σκορ για τον Αετό άνοιξε ο Καλτσίδης στο 2’, ενώ το 2-0 έκανε στο 30’ ο Γούναρης. Ο ΠΑΟΚ μείωσε με πέναλτι του Τραγαντζόπουλου στο 72’ και διαμαρτύρεται πως δεν του δόθηκε ένα ακόμη πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 1-0.

Ο Ορφέας Ελευθερούπολης νίκησε με 3-0 τον Ατρόμητο Ακροβουνίου. Τα γκολ πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο οι Βακιρτζής (δύο τέρματα) και Τσαμπέγια.

Υπό το φως των προβολέων στο Βερούλειο η ΑΕΚ Καβάλας υποδέχθηκε τον Άρη Πηγών. Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 0-1 και παρέμειναν στο -2 από τον πρώτο Ορφέα. Το γκολ για τις Πηγές ο Γεωργιάδης στο 26' μετά από ωραία προσποίηση και τελείωμα.