Πρωτοσέλιδα

 

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά η Καβάλα φιλοξενεί τους αγώνες του βορείου ομίλου για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Παμπαίδων- Παγκορασίδων Α’, με την συμμετοχή πάνω από 1000 αθλητών και αθλητριών.

Το Σαββατο 30 Ιουνίου και την Κυριακή 1 Ιουλίου, στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη», θα δώσουν το παρών αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 14-15 ετών (σε κάποια αγωνίσματα και 13 ετών) από 29 νομούς που υπάγονται στις ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, Θεσσαλονίκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Θεσσαλίας, Ηπείρου, Κέρκυρας και Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας (Ευρυτανία, Φθιώτιδα, Φωκίδα).

 

Σάββατο 30 Ιουνίου

Πρωί
08.30 Σφυροβολία Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (43,00μ)
09.00 Επί κοντώ Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (2,80μ)
09.00 Τριπλούν Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (12,00μ)
09.10 100 εμπόδια εξάθλου Παμπαίδων
09.35 300 εμπόδια Παμπαίδων- προκριματικός
09.40 Ακοντισμός Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (33,00μ)
09.50 300 εμπόδια Παγκορασίδων- προκριματικός
10.00 Σφαιροβολία Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (13,00μ)
10.10 Μήκος εξάθλου Παμπαίδων
10.10 300 Παμπαίδων- προκριματικός
10:15 Ύψος Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (1,65μ)
10.30 300 Παγκορασίδων- προκριματικός
11.00 Δισκοβολία Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (27,00μ)

 

Απόγευμα
16.30 Σφυροβολία Παμπαίδων- τελικός
17.00 Ύψος Παμπαίδων- τελικός
17.00 80 εμπόδια πεντάθλου Παγκορασίδων
17.00 Επί κοντώ Παγκορασίδων- τελικός
17.15 Σφαιροβολία εξάθλου Παμπαίδων
17.30 Μήκος πεντάθλου Παγκορασίδων
17.40 300 εμπόδια Παμπαίδων- τελικός
17.45 Ακοντισμός Παγκορασίδων- τελικός
17.55 300 εμπόδια Παγκορασίδων- τελικός
18.20 Ύψος εξάθλου Παμπαίδων
18.40 Σφαιροβολία πεντάθλου Παγκορασίδων
18.40 300 Παγκορασίδων- τελικός
18.45 Τριπλούν Παμπαίδων- τελικός
19.00 Δισκοβολία Παγκορασίδων- τελικός
19.00 600 Παμπαίδων- τελικές σειρές
19.10 600 Παγκορασίδων- τελικές σειρές
19.25 1000 Παμπαίδων- τελικές σειρές
19.35 1000 Παγκορασίδων- τελικές σειρές
19.40 Σφαιροβολία Παμπαίδων- τελικός
19.50 2000 Παγκορασίδων- τελικός
20.10 4Χ80 Παμπαίδων- τελικές σειρές
20.20 4Χ80 Παγκορασίδων- τελικές σειρές
20.30 5000 βάδην Παμπαίδων- τελικός

 

Κυριακή 1 Ιουλίου

Πρωί
08.30 3000 βάδην Παγκορασίδων- τελικός
08.30 Σφυροβολία Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (38,00μ)
09.00 Επί κοντώ Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (3,30μ)
09.00 Ακοντισμός εξάθλου Παμπαίδων
09.00 Μήκος Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (4,90μ)
09.10 100 εμπόδια Παμπαίδων- προκριματικός
09.30 80 εμπόδια Παγκορασίδων- προκριματικός
09.50 150 Παμπαίδων- προκριματικός
10.00 Δισκοβολία Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (41,00μ)
10.10 150 Παγκορασίδων- προκριματικός
10.15 Ύψος Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (1,50μ)
10.30 1000 εξάθλου Παμπαίδων
10.30 Μήκος Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (5,90μ)
10.30 Σφαιροβολία Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (10,80μ)
10.45 80 Παμπαίδων- προκριματικός
10.50 Ακοντισμός πεντάθλου Παγκορασίδων
11.15 80 Παγκορασίδων- προκριματικός
11.30 Ακοντισμός Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (40,00μ)
11.45 600 πεντάθλου Παγκορασίδων

Απόγευμα

16.30 Σφυροβολία Παγκορασίδων- τελικός
16.45 Επί κοντώ Παμπαίδων- τελικός
16.45 Μήκος Παγκορασίδων- τελικός
17.20 100 εμπόδια Παμπαίδων- τελικός
17.40 80 εμπόδια Παγκορασίδων- τελικός
17.45 Δισκοβολία Παμπαίδων- τελικός
17.55 150 Παμπαίδων- τελικός
18.10 150 Παγκορασίδων- τελικός
18.15 Μήκος Παμπαίδων- τελικός
18.20 Ύψος Παγκορασίδων- τελικός
18.30 Σφαιροβολία Παγκορασίδων- τελικός
18.30 80 Παμπαίδων- τελικός
18.45 80 Παγκορασίδων- τελικός
19.00 3000 Παμπαίδων- τελικός
19.00 Ακοντισμός Παμπαίδων- τελικός
19.20 4Χ300 Παμπαίδων- τελικές σειρές
19.40 4Χ300 Παγκορασίδων- τελικές σειρές