Πρωτοσέλιδα

Τους 5 εκλεγμένους περιφερειάρχες και τα μέλη τους 31 νομαρχιακούς συμβούλους του επιτυχόντος συνδυασμού στις περιφερειακές εκλογές, «Περιφερειακή Αναγέννηση» καλεί ο πλειοψηφών νομαρχιακός σύμβουλος της παράταξης Κωνσταντίνος Εξακουστός για την διαδικασία της ψηφοφορίας για την εκλογή νέου περιφερειάρχη.

Οι εκλογές θα πραγματοποιηθούν την ερχόμενη Κυριακή 30 Οκτωβρίου στις 12:00 στο κτίριο της περιφέρειας στην Κομοτηνή. Η διαδικασία θα γίνει στο πλαίσιο έκτακτης συνεδρίασης με μοναδικό θέμα στην ημερήσια διάταξη «Εκλογή  Περιφερειάρχη της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, προς πλήρωση της κενής Θέσης »

 

Τα ονόματα των εκλεκτόρων

Αντιπεριφερειάρχες

  1. Πατακάκης Ανάργυρος του Αντωνίου, Π.Ε. Δράμας
  2. Πέτροβιτς  Δημήτριος του Θεοδώρου, Π.Ε. Έβρου
  3. Μαρκόπουλος Θεόδωρος  του Αλεξίου, Π.Ε. Καβάλας
  4. Ζαγναφέρης Κωνσταντίνος  του Ιωάννου, Π.Ε. Ξάνθης
  5. Μέτιος Χρήστος του Γεωργίου,  Π.Ε. Ροδόπης

    ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:

  1. Αντωνιάδης Κωνσταντίνος του Συμεών
  2. Τσιλιγγίρης Σπυρίδων του Γεωργίου
  3. Μουμίν Οντέρ του Σαλή
  4. Τσαλικίδης  Νικόλαος του Παναγιώτη
  5. Ζάχαρη Ζηνοβία του Κωνσταντίνου
  6. Μποταΐτης Σωτήριος του Κωνσταντίνου
  7. Δημούδη- Τζατζαίρη Ελένη του Κωνσταντίνου
  8. Ευφραιμίδης Νικόλαος του Χαράλαμπου
  9. Εξακουστός Κωνσταντίνος
  10. Βενετίδης Κωνσταντίνος του Πασχάλη
  11. Τερτσούδης Χρήστος του Χαρίση
  12. Ιμπραήμ Αχμέτ του Σαλή
  13. Γάκης Χρήστος του Δημητρίου
  14. Γεωργιτσόπουλος Χρήστος του Καλογιάννη
  15. Αμοιρίδης Μιχαήλ  του Χρήστου
  16. Ιωσηφίδης  Αλέξανδρος του Νικολάου
  17. Μοσχοφίδου-Βλάχου Ελεονώρα  του Αντωνίου
  18. Χουσέ  Μουσταφά  Ισμαήλ  του Χαλήλ  
  19. Χατζηγκενέ  Ιρφάν του Ιδρίζ
  20. Βουδούρης Ευάγγελος του Γεωργίου
  21. Μπούτος  Ιωάννης του Αθανασίου
  22. Κινατζίδης Κωνσταντίνος του Χαράλαμπου
  23. Κατραντζή  Μουσταφά του Χασάν
  24. Μουσταφά Μετίν του Κιαμήλ
  25. Μουλταζά  Ταρκάν Μουλταζά του Αμέτ
  26. Αλατζά- Παπαδοπούλου Κυριακούλα του Αποστόλου
  27. Ιντζέ  Μεμέτ Μπιρόλ του Σελαμή  
  28. Χειράκη Γεωργία  του Ιωάννη
  29. Λιθηρόπουλος Χρήστος του Σάββα
  30. Παπαδόπουλος Σωτήριος του θεοδώρου
  31. Τσολάκης Σταύρος του Κίμωνα