Την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη των αγώνων «3rd SofiaCup 2015» κατέκτησε η Ένωση Ταεκβοντό Βόρειας Ελλάδας (ΕΤΑΒΕ). Οι αγώνες διεξήχθησαν στις 31 Οκτωβρίου.

Οι αθλητές του ΑΣ ΤΑΕ ΚΒΟΝΤΟ Καβάλας, Πασχάλης Ιωάννου και Μαρία Τριανταφυλλίδου, συμμετείχαν με την ιδιότητα του «επίλεκτου αθλητή» ως μέλη της ομάδας της ΕΤΑΒΕ.

Ο Πασχάλης Ιωάννου κατέκτησε την 3η θέση καθώς ο μικρός τραυματισμός του κατά τη διάρκεια του αγώνα του στέρησε τη συμμετοχή του στον τελικό.

Η Μαρία Τριανταφυλλίδου κατέκτησε επίσης την 3η θέση. Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Μαρία και να της ευχηθούμε ακόμα περισσότερες διακρίσεις στο μέλλον , καθώς μετά την πρόσφατη μεταγραφή της, θα αγωνίζεται πλέον με τον σύλλογο Α.Γ.Σ. Διδυμότειχου .

Την Ελληνική αποστολή συνόδευσε ο προπονητής της ΕΤΑΒΕ και του ΑΣ ΤΑΕ ΚΒΟΝΤΟ Καβάλας, Χάρης Παλτόγλου οποίος δήλωσε τα εξής: