Πρωτοσέλιδα

 

 

 

 

 

17 κόμματα κατάρτισαν ψηφοδέλτια στο νομό Καβάλας σύμφωνα με την επίσημη ανακήρυξη των υποψήφιων βουλευτών όλων των κομμάτων. Τα ονόματα των υποψηφίων είναι τα εξής:

 

 

 

 

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

 

1.         ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Παύλου

2.         ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη

3.         ΜΟΡΦΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανέστη

4.         ΝΕΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Θεόδωρου

5.         ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ του Ιωάννη

6.         ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου

 

 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ     

            

1.         ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2.         ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ του Βασιλείου

3.         ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

4.         ΠΑΠΟΥΤΣΗ-ΜΗΤΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Δημητρίου

5.         ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αδάμ

6.         ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΚΑΣΜΕΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Γεωργίου

                        

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ                       

 

1.         ΓΙΑΓΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ       

2.         ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ηλία   

3.         ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου

4.         ΠΗΛΙΤΣΗ ΧΑΪΔΟΥΛΑ (ΧΑΡΙΣ) του Δημητρίου  

5.         ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Φίλιππου        

6.         ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΕΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου  

 

 

            

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

            

1.         ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κωνσταντίνου

2.         ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Αναστασίου

3.         ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Παντελή

4.         ΤΣΑΦΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ανέστη

 

 

Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ένωση Δημ. Εθνικής Μεταρρύθμισης Ε.Δ.Ε.Μ.-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-Κινήσεις Πολιτών)                        

 

1.         ΜΑΝΤΕΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημοσθένη

2.         ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγή  

3.         ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Πασχάλη         

4.         ΤΣΑΛΔΑΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου    

5.         ΤΣΑΡΔΑΚΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Ορέστη           

6.         ΤΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ του Κυριάκου

                        

                        

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ    

            

1.         ΓΙΑΛΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη       

2.         ΛΥΣΙΜΑΧΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη   

3.         ΠΑΣΧΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου   

4.         ΤΟΡΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

                        

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ           

 

1.         ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

2.         ΜΑΣΤΟΡΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Θεολόγη           

3.         ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Αλεξίου        

4.         ΠΙΠΕΡΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη  

5.         ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Χρήστου

6.         ΨΑΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αποστόλου   

 

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ                 

 

1.         ΑΣΑΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Δημητρίου       

2.         ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου  

3.         ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου         

4.         ΣΤΟΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Μάριου       

 

 

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

1.         ΠΑΣΑΧΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

            

 

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ         

 

1.         ΔΑΛΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Στέφανου

2.         ΚΑΡΑΚΟΖΙΔΗ ΗΛΙΑΣ του Χαράλαμπου

3.         ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Χρήστου

4.         ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

5.         ΤΖΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δούκα

6.         ΧΩΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χαράλαμπου

 

 

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)    

 

1.         ΧΑΤΖΗΛΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

            

 

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

1.         ΚΟΥΒΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κοσμά

2.         ΠΙΤΤΑ ΑΝΝΑ (ΤΑΤΙΑΝΑ) του Μάξιμου

3.         ΠΟΖΙΔΟΥ ΡΟΖΑ του Σπυρίδωνα

 

 

ΜέΡΑ25           

1.         ΚΡΙΘΑΡΙΔΗ ΤΑΤΙΑΝΑ του Βιατσεσλαβ

2.         ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ

3.         ΝΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στυλιανού

4.         ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Χαράλαμπου

 

 

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ   

 

1.         ΚΑΛΑΣΑΡΙΝΗ ΗΛΙΑΝΝΑ του Παναγιώτη

            

 

ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ.)    

 

 

1.         ΒΟΛΟΝΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του Σπυρίδωνος

2.         ΓΟΥΔΕΒΕΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Σπυρίδωνα

3.         ΝΙΚΗΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Νικήτα

4.         ΠΑΚΑΤΑΡΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Ευσταθίου

 

 

ΚΚΕ (μ-λ)         

1.         ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευσταθίου

 

 

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ        

1.         ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Λαζάρου

2.         ΚΙΤΣΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Παναγιώτη

3.         ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ανδρέα

4.         ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΣΑΜΗ του Αργυρίου

5.         ΠΑΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

6.         ΤΣΕΒΡΕΜΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Άγγελου